İYİDEREBELEDİYESİ
Dere Islahı

Dere Islahı

Dere Islahı

Projesi tamamlanmış olup Tarım ve Orman Bakanlığına sunumunu gerçekleştirdik. 2020 – 2023 yılı sonunda tamamı bitecektir

 

İlçemiz için olmazsa olmazlar arasında yer alan İlçemizin içinden Deniz ile buluşan iki adet deremizin ıslahını yaparak yaşanan Küresel iklim değişikliğine bağlı olarak yağışların miktarında ve şiddetinde meydana gelen farklılıklar ile ilçemiz de son yıllarda sıkça görülen sellerin doğurduğu taşkın felaketleri dikkate alınarak, bundan sonra yaşanması muhtemel taşkınlarla mücadele edebilmek amacıyla, akarsu ve dere yataklarının ıslahlarını yaparak,  İstemeden yapılan Dere kirliliğinin de önüne  geçeceğiz demiştik.
     

    Göreve geldikten sonra bu anlamda yapmış olduğumuz çalışmalarda ilçemizde bulunan toplam Yedi (7) Adet deremizde aynı sorunları taşıdığını gördük. DSİ Genel Müdürlüğü ve Bölge  Müdürlüğü  ile yaptığımız istişare toplantıların da bu konunun ilçemiz için olmazsa olmazı olduğunu dile getirerek çalışmalarımızı sürdürdük.
Bugün bu mutluluğumuz ilçemize Hayırlı olsun demenin mutluluğudur.
      

   22.12.2020 Salı Günü DSİ Bölge Müdürlüğün de İLÇEMİZDE BULUNAN YEDİ ADET DERE ISLAHI, YAPILACAK ISLAHIN YANINDA YOL ÇALIŞMASI VE YİNE YAPILAN DERE ISLAHLANIN ÜZERİNDEN MAHALLERİMİZİ PARALEL OLARAK BİRBİRİNE BAĞLAYACAK YAYA VE ARAÇ KÖPRÜLERİNİN İHALESİ YAPILACAKTIR.
 

   Bu Çalışmada bize Her konuda olduğu gibi bu çalışmada da desteklerini esirgemeyen Genel Başkan yardımcımız Rize Milletvekilimiz Sayın Hayati YAZICI ‘ya, Eski Spor Bakanımız Rize Milletvekilimiz Sayın Osman Aşkın BAK’a , Teşkilat Başkan Yardımıcısı Rize Milletvekilimiz Sayın Muhammed AVCI’ya ve İl Başkanımız Sayın İshak ALİM’e teşekkür ediyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=HXx8QkwhIzg